• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 26 LUTEGO DO 4 MARCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 26 LUTEGO
    06:30 - Za ++ rodziców Danutę i Wiesława Rybczyńskich + syna Krystiana i ks. Gerarda Kałużę
    - Za ++ rodziców Marię i Pawła Kulik, ++ braci Wernera, Ottona i Ernesta i ++ z rodzin Kulik, Tomasek, Kołodziej i d.cz.
    17:00 - Za + męża Mirosława, ojca Józefa Kędzia, teściów, dziadków Kędzia i Pęcherz, ++ z tych rodzin i d.c.z
    - Za + męża i ojca Janusza Ginter w r. śm. i za ++ rodziców Józefę i Juliusza Ginter oraz za ++ Zygmunta i Wandę Michaliskich i d.cz. (od rodziny)

    WTOREK - 27 LUTEGO
    06:30 – Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o świętość życia naszych kapłanów, braci sióstr zakonnych i wszystkich rodzin z naszej parafii
    - Za ++ rodziców Mariannę i Józefa Król, za + brata Tadeusza, za + męża Franciszka Widera, za ++ teściów Joannę i Stanisława Widera i za ++ dziadków i krewnych z rodzin Widera i Król
    18:00 - Za ++ rodziców Janinę i Władysława Wiśniewskich w r. śm. i za ++ z pokrewieństwa
    - Za + Zbigniewa Piątek (od współlokatorów z ul. ks. Kałuży 11)

    ŚRODA - 28 LUTEGO
    06:30 - Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z prośbą o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego dla wnuka Matteo Malferrari z ok. 14 r. urodzin
    - Za ++ Reginę i Zenona Małkiewicz oraz wszystkich ++ z rodziny Małkiewicz
    18:00 - 30 dzień po śmierci: Hubert Wiora, Teresa Zabłocka, Genowefa Bańkowska, Helena Sawruk, Bolesław Wilkoń, Józef Pikota, Mirosław Wierzbiński, Marie Mazur, Krystyna Wąs, Teresa Rachwalska i Zygmunt Hebel
    - W dniu urodzin za + syna Dariusza Bańskiego + rodziców Mariannę i Józefa Paroń, braci Czesława i Józefa, siostrę Eugenię i Emilię, szwagrów Jerzego i Stanisława, bratanka An-drzeja, bratanicę Iwonę, ks. prałata Gerarda Kałużę i za + z rodziny i d.cz.

    CZWARTEK - 1 MARCA - 1WSZY CZWARTEK MIESIĄCA
    06:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla córki Olimpi, Leny i Marcina
    - Za + Genowefę Bańkowską (od syna Wojtka z rodziną)
    18:00 Msza św. dla gimnazjum - O Boże błogosławieństwo dla Ojca Św. Franciszka, wszystkich biskupów, kapłanów, braci i sióstr zakonnych prosząc o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla Apostolatu Margaretka i Działa modlitwy za kapłanów Oremus.
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Marii Kuśmierczyk z ok. 70 r. urodzin i błogosławieństwo Boże dla córek z rodzinami
    - Za + męża, ojca, dziadka Tadeusza Czaczkowskiego w 5 r. śm. i wszystkich ++ z rodziny
    Droga Krzyżowa dla gimnazjum

    PIĄTEK - 2 MARCA - 1WSZY PIĄTEK MIESIĄCA - WIZYTACJA BISKUPA W NASZEJ PARAFII
    06:30 – Za ++ rodziców Karola i Jadwigę Janik i ich rodzeństwo Pawła, Jana, Franciszka, Klarę Janik, Annę Mazur, Pawła Sztiler dziadków Marcellę i Jana Janik Michała i Martę Skrzypczyk teściów Justynę i Augusta Ozimek
    16:30 Droga krzyżowa
    18:00 - Za parafian (odprawi ks. Biskup)
    - Za + brata Ryszarda Górnego i całą rodzinę Górnych
    - Za ++ Zdzisława, Jerzego, Janinę i Bronisława Adamczyków
    - Za + matkę Martę w rocz. śm., ojca Bolesława Kozłowskich, męża Zbigniewa Urbaniaka, za Marię i Bernarda Kita oraz za babcię i dziadków z obu stron
    - Za ++ rodziców Władysława i Janinę Stępień oraz + matkę Leokadię Bratek i wszystkich ++ z rodzin z obu stron

    SOBOTA - 3 MARCA - 1WSZA SOBOTA MIESIĄCA
    06:30 - Za czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i tryumf Niepokalanego Serca Maryi i Wynagro-dzenie Jej Niepokalanemu Sercu za bluźnierstwa, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę i nienawiść wobec Niej
    - Za + Kamilę Naumiuk w dniu urodzin i d.cz.
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Za + Mirosławę Szymanek w 1 rocz. śm. oraz + teścia Antoniego Chrzanowskiego teścia i d.cz.
    - Za + Piotra Błażełka w r. śm. ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron

    NIEDZIELA - 4 MARCA- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
    06:45 – Za męża ojca Józefa z okazji kolejnej rocznicy urodzin i imienin
    08:00 - W intencji misjonarza Ojca Oblata Alojzego Chrószcza o zdrowie, błogosławieństwo w pracy misyjnej o opiekę Matki Bożej
    - Za + męża Ernesta Widera w r. śm., ++ synów Erwina i Krystofa, ++ rodziców z obu stron ++ rodzeństwo, ++ z rodziny i d.cz.
    09:30 – Za + mamę i córkę Sylwię Wyborską w dniu urodzin
    - Za + męża, ojca i dziadka Kazimierza Kostrzewa w dniu imienin
    11:00 – Do Aniołów Stróżów za roczne dzieci Julię Makuch i Roberta Jendrzej oraz dzieci przyjmu-jące chrzest Megan Guimbal Jagusz Paweł Drożdż i Julian Stręk oraz rodziców i chrzestnych
    15:00 Szpital: - Za + żonę Teresę Pinkosz, za rodziców Józefa i Bronisławę Pinkosz, za brata Anto-niego Pinkosz, za teściów Józefa i Elżbietę Kopacz, za Irenę Chyra, Józefa Tracz, Michała Tracz i Romka Mateja
    16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym
    17:00 - Za + ojca Kazimierza Krzysztoń w dniu imienin za ++ dziadków z obu stron, za ++ stryjków i za + ks. Kazimierza Bochenek

Intencje mszalne
sobota 24 Lut 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

W piątek, 2 marca 2018, o godzinie 18:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza święta za wszystkich parafian, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas wygłosi ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Tym pięknym wydarzeniem rozpoczniemy wizytację w naszej parafii, która potrwa do sobotniego wieczoru. Jest to Msza wyjątkowa (bo raz na 6 lat jest wizytacja), więc każdego czytającego teraz ten tekst, nie powinno zabraknąć.

Po Mszy świętej ks. biskup spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską na plebanii.

 

 

Dalszy plan wizytacji (sobota, 3 marca 2018 r.):

 

10:00 - Msza św., którą odprawi ks. biskup w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia (kościół)

 

11:30 - spotkanie ks. biskupa z Włodarzami Miasta i Gminy Ozimek, z Dyrekcją Szkół Podstawowych, Przedszkoli i Żłobka oraz Domu Kultury i Policji (plebania)

 

13:45 - spotkanie ks. biskupa ze strażakami (OSP Antoniów)

 

14:15 - spotkanie ks. biskupa z Siostrami i podopiecznymi Domu Opieki (klasztor Sióstr przy ul. Opolskiej)

 

15:00 - spotkanie ks. biskupa z katechetami i katechetkami całego dekanatu Ozimek (dom katechetyczny)

 

16:00 - spotkanie ks. biskupa z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum (kościół)

 

16:30 - spotkanie ks. biskupa z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci, Margaretki, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny i Edmundki (kościół)

 

17:00 - spotkanie ks. biskupa z młodszymi grupami parafialnymi: Ministranci, Lektorzy, Marianki, Schola, Grupa Misyjna i Grupa młodzieżowa Bota Fe (kościół)

 

18:00 - spotkanie ks. biskupa z chorymi i Dyrekcją szpitala św. Rocha (szpital)

19:30 - spotkanie ks. biskupa z kapłanami całego dekanatu na zakończenie wizytacji (plebania)

__________________________________________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-21.02.2018

Przewodniczy ks. Józef Krawiec-duszpasterz więziennictwa.

 

NIEDZIELA 18.02.Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej.

O godz.16.00 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty.

 

PONIEDZIAŁEK 19 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKĄ OGÓLNA

GODZ.19.00.NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

GODZ.20.30 APEL MARYJNY

 

WTOREK 20 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.13.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ w Ozimku.(OD 12.30 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(OD 16.00 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA OGÓLNĄ

GODZ.19.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET

GODZ.20.00 MSZA SWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY KLAS SIÓDMYCH Gimnazjum i WZWYŻ.(od 19.30 okazja do Spowiedzi)

 

ŚRODA 21 LUTY-ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.

GODZ.16.30 MSZA SWIETA Z UDZIAŁEM DZIECI.(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:

PÓL GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEZY DODATKOWO JAK WYŻEJ PODANO

 

KOLEKTA W ŚRODĘ PRZEZNACZONA NA DZIEŁO

PROWADZONE PRZEZ KS. REKOLEKCJONISTĘ.

____________________________________________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

Niech Boże Dziecię obdarzy Was obficie swoimi łaskami, szczególnie pokojem, miłością, życzliwością i dobrocią.

Niech zachowa Was w dobrym zdrowiu i poczuciu spełniania się.

Niech pomaga odkrywać dary Ducha Świętego związane z napełnieniem Duchem Świętym. Niech napełni nas wdzięcznością za rodziców, którym zawdzięczamy wiarę na wzór świętych Rodziców Maryi i Józefa , strażnika skarbów. Niech również będzie blisko naszych codziennych spraw.

                         Wasz ks. Proboszcz Marian Demarczyk    

            Z kapłanami : Kamilem, Damianem i Krzysztofem

__________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

PLAN KOLĘDY 2017/2018

ŚRODA 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

4. UL.LEŚNA I OZIMSKA oraz Ozimek ul.Powst Ślaskich numery parzyste

CZWARTEK 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy ul.Jasminowej.

3.OZIMEK –UL.Dzierzona numery nieparzyste od początku

4.OZIMEK-UL. Dzierzona numery parzyste od poczatku i nieparzyste od konca.

PIATEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.Lipowa-numery parzyste od początku.

2.UL.Lipowa –numery nieparzyste od początku

3.UL.Lipowa-numery nieparzyste od końc

4.UL.OPOLSKA od początku

SOBOTA 30.12-GODZ.14.30

1.UL.Powstanców 1 ,3 i 11

2.ulPowstanców 5

3.UL.POWSTAŃCÓW Śl.-numery 13 i 15

WTOREK-2.01.-GODZ.15.00

1. UL.ks. Kałuzy nr 2 od początku

2.UL.ks Kałuży nr 1 i 3 od początku

3. UL.ks Kałuzy nr 5, 9 i 11 od początku

4.UL.ks Kałuzy nr 7 od początku

SRODA 3.01- GODZ.15.00

1.UL.ks Kałuzy nr 19,21 i 23.od początku

2.UL.ks Kałuży NR 25 od początku

3.UL.ks Kałuży NR 27 od początku

4.UL.XXLecia od poczatku

CZWARTEK 4.01-GODZ.15.00

1.UL.PLAC WOLNOŚCI nr 2 od początku

2. UL.PLAC WOLNOŚCI,nr 4 od początku

3. Ul.PLAC WOLNOŚCI nr 6

4.DOMKI JEDNORODZINNE od ul. Krótkiej

PIĄTEK 5.01. GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2. UL.Czestochowska od poczatku

SOBOTA 6.01-GODZ.14.30

1.UL8MARCA 1

2.UL.8 MARCA 3

3.ul 8 Marca 5

NIEDZIELA 7.01-GODZ.14.30

1.UL8 MARCA 7

2 Dworzec PKP i Brzeziny

PONIEDZIAŁEK 8.01-GODZ.15.00

1.UL.Korczaka 2 i 4

2.UL.cmentarna i Korczaka 6 i 8

3.1 MAJA parzyste

4.1 MAJA nieparzyste

WTOREK 9.01-GODZ.15.00

1. UL.SŁOWACKIEGO 1 B

2. UL SŁOWACKIEGO 3 I 1A

3.UL.SŁOWACKIEGO 4

4 UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

ŚRODA 10.01-GODZ.15.00

1.SŁOWACKIEGO8 I10

2.SŁOWACKIEGO 12

3.SŁOWACKIEGO 14 I 16

4.ul Sikorskiego 1 i 3

CZWARTEK 11.01-GODZ.15.00

1.UL WYZWOLENIA od poczatku

2.UL.WYZWOLENIA od konca

3.UL.Sikorskiego 2 i 5

4.UL Sikorskiego 4 i 7

PIĄTEK 12.01.-GODZ.15.00

1.Sikorskiego 9 i 11 i 13

2Sikorskiego 6 i 15 i 17

3Sikorskiego 19,21,23

4.Sikorskiego 25,27 i 29

SOBOTA 13.01.-GODZ.13.30

1.SIKORSKIEGO 33,35 i 37

2.Sikorskiego 8 od klatki A

3.Lesna domki Bukowa,Debowa,Swierkowa Sosnowa,Jesionowa i Modrzewiowa

NIEDZIELA 14.01-GODZ.14.30

1. UL.Lesna 5 od poczatku

2.UL.Lesna 9 od klatki A

 

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTĘ 13 STYCZNIA OD GODZ.13.30

Kolędę dodatkową można zgłosić w zakrystii,jeśli nie można było być w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie kolędy i kolekta kolędowa w niedzielę 14 stycznia.

W związku z wczesnymi feriami zimowymi odwiedzać będziemy często więcej rodzin dziennie,aby zdążyć do ferii.Prosimy o cierpliwośc w oczekiwaniu na kapłana i wyrozumiałość ,gdy przyjdzie później niż zazwyczaj.

_______________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

znicz

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych:

w poniedziałek i wtorek od 17:00

 

1 listopada:

- o 13:30 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych, a po niej procesja na cmentarz ewangelicki

- o 14:30 nabożeństwo na starym cmentarzu

- o 15:30 nabożeństwo na cmentarzu komunalnym

- o 19:00 Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim prowadzone przez młodzież naszej parafii pod opieką ks. Damiana.

 

2 listopada:

- Msze św. o godz. 06:30, 08:00, 09:30, 16:30 i 18:30

 

Odpusty za zmarłych:

- Kto przyjmie Komunię Świętą i odmówi modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Chwała Ojcu i w intencjach Ojca św. od południa 1 listopada przez cały następny dzień 2 listopada może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną osobę zmarłą. Można również uzyskać odpust codziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz i spełniając powyższe warunki.

___________________________________________________________________________________

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota II tygodnia Wielkiego Postu
24 lutego 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara