INTENCJE MSZALNE OD 14 DO 20 STYCZNIA 2019 ROKU

PONIEDZIAŁEK - 14 STYCZNIA
    06:30 - Z okazji 70 r. urodzin Teresy Rajtor z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę Matki Bożej
    - Za + męża, ojca i dziadka Stanisława Wcisło w 1. r. śm. i za ++ z rodziny
    - Za ++ z rodziny Pilarski, Kazior, Ludwig i Gerlich oraz za Konstantynę i Jana Kutyma

WTOREK - 15 STYCZNIA
    06:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Marcela Blusch z ok. 20 r. urodzin
    - Za + męża ojca i dziadka Zbigniewa Piątek w 1. r. śm. oraz za ++ rodziców z rodziny Piątek i Maruszczyk
    - Za + Grzegorza Ochwatowskiego (od cioci Edyty od kuzynek Agnieszki z rodziną, od Agaty z rodziną i od Andrzeja Reguły)

ŚRODA - 16 STYCZNIA
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do Miłosierdzia Bożego w każdy 1-wszy piątek miesiąca
    - Z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Filipa Gleń z ok. 18 r. urodzin
    - Za ++ rodziców Józefa i Annę Panicz, ++ Wincentego Matysiak, Gotharda Koloch, Karola Jendrzej, + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.

CZWARTEK - 17 STYCZNIA - WSPOMNIENIE ŚW. ANTONIEGO, OPATA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Puzik oraz za + ojca Jana Mróz w 1 r. śm.
    - Za + matkę Genowefę Bańkowską w 1 rocz. śm. i za + ojca Stanisława
    - Za + ojca Bolesława Sołtys w 15. r. śm., mamę Genowefę, brata Wiesława, za ++ z rodzin Sołtys, Kuca i Kotarski

PIĄTEK - 18 STYCZNIA
    06:30 - Za + Irenę Kulej (od pracowników Przedszkola nr 2)
    - Za + Stanisławę Górecką (od Marii Pierwoła z rodziną)
    - Za + Fryderyka Pałetko (od siostry Dyśki z rodziną)

SOBOTA - 19 STYCZNIA - WSPOMNIENIE ŚW. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, BISKUPA
    06:30 - Za ++ dziadków Walentego i Pawła
    - Za + Stanisławę Górecką (od brata Franka Góreckiego)
    13:00 - o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i zdrowie w rodzinie Róży i Ryszarda Krawczyk z ok. 60 r. ślubu
    18:00 - Za ++ Elżbietę, Eugeniusza, Emilię, Jana i Mieczysława Pakietów oraz wszystkich ++ z tych rodzin

NIEDZIELA - 20 STYCZNIA - II NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Piotra Biernat i całej jego rodziny i za ++ z jego rodziny
    08:00 - Za ++ rodziców chrzestnych Ursulę i Rudolfa oraz ++ z rodziny Burkert, Joszko, + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.
    - Za + Michała Łuczko w 10 rocz. śmierci, ++ z rodziny Łuczko, Mentel i Pawlik
    09:30 Suma - Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane zdrowie i łaski prosząc o dalszą opiekę Bożą z ok. 90 r. urodzin Adeli Mioduszewskiej i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
    11:00 - Za + mamę, babcię Martę, + męża Piotra, ++ teściów, dziadków, ++ z rodziny Kempa, Wieczorek i d.cz.
    - Za ++ dziadków Jana i Zofię Dziewulskich, Czesława i Leonardę Śliżewskich
    15:00 - Szpital - Za + syna Adama Hurek i + ojca Joachima Hocwik z ok. urodzin oraz ++ rodziców Jadwigę i Franciszka Hurek i ++ z pokrewieństwa
    16:15 - Nieszpory
    17:00 - Za + ojca Mariana w rocz. śmierci, mamę Katarzynę, dziadka Józefa, babcię Marię oraz dziadków Mariannę i Stefana

środa 23 Sty 2019

Wizytacja kanoniczna parafii 2018

Super User. Posted in Strona Główna

W piątek, 2 marca 2018, o godzinie 18:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza święta za wszystkich parafian, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas wygłosi ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Tym pięknym wydarzeniem rozpoczniemy wizytację w naszej parafii, która potrwa do sobotniego wieczoru. Jest to Msza wyjątkowa (bo raz na 6 lat jest wizytacja), więc każdego czytającego teraz ten tekst, nie powinno zabraknąć.

Po Mszy świętej ks. biskup spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską na plebanii.

Dalszy plan wizytacji (sobota, 3 marca 2018 r.):

10:00 - Msza św., którą odprawi ks. biskup w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia (kościół)

11:30 - spotkanie ks. biskupa z Włodarzami Miasta i Gminy Ozimek, z Dyrekcją Szkół Podstawowych, Przedszkoli i Żłobka oraz Domu Kultury i Policji (plebania)

13:45 - spotkanie ks. biskupa ze strażakami (OSP Antoniów)

14:15 - spotkanie ks. biskupa z Siostrami i podopiecznymi Domu Opieki (klasztor Sióstr przy ul. Opolskiej)

15:00 - spotkanie ks. biskupa z katechetami i katechetkami całego dekanatu Ozimek (dom katechetyczny)

16:00 - spotkanie ks. biskupa z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum (kościół)

16:30 - spotkanie ks. biskupa z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci, Margaretki, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny i Edmundki (kościół)

17:00 - spotkanie ks. biskupa z młodszymi grupami parafialnymi: Ministranci, Lektorzy, Marianki, Schola, Grupa Misyjna i Grupa młodzieżowa Bota Fe (kościół)

18:00 - spotkanie ks. biskupa z chorymi i Dyrekcją szpitala św. Rocha (szpital)

19:30 - spotkanie ks. biskupa z kapłanami całego dekanatu na zakończenie wizytacji (plebania)

__________________________________________________________________________________________________________________