• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 13 DO 19 SIERPNIA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 13 SIERPNIA - DZIEŃ FATIMSKI
    06:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jolanty i Mariana Zaręba i Boże błogosławieństwo w rodzi-nach dzieci
    19:30 Stary kościół Fatima - Za ++ rodziców Wiktora i Klarę, ++ dziadków, + brata Józefa i + siostry Elżbietę, Justynę, Łucję i Renatę, ++ szwagrów i szwagierki ++ siostrzeńców Krzysztofa i Jana, ++ pokrewieństwo i d.cz.
    - Za + córkę Krystynę Hadzik i d.cz.
    - Za + Wilibalda Fornol

    WTOREK - 14 SIERPNIA - WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA
    06:30 - Za ++ Erikę i Gerarda Respondek w dniu urodzin
    19:00 -Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego i mądry wybór drogi życiowej dla córki Patrycji Kaźmierczak z ok. 18. r. urodzin
    - Za + męża Huberta Kurda w 4. rocznicę śm. i za ++ rodziców z obu stron

    ŚRODA - 15 SIERPNIA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
    06:45 - Za ++ Julię i Antoniego Matuszewskich, za ++ z rodzin Matuszewskich, Lewickich i Zawadzkich
    08:00 - Przez wstawiennictwo Matki Bożej prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę i potrzebne łaski dla członkiń Róży Różańcowej Wniebowzięcia NMP z Ozimka i za ++ siostry z tej Róży
    09:30 -Przez wstawiennictwo Matki Bożej prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę i potrzebne łaski dla członkiń Róży Różańcowej Wniebowzięcia NMP z Anto-niowa i za ++ siostry z tej Róży
    - Z ok. 50 r. urodzin Joanny Karpa z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie
    11:00 - Za + męża Konstantego Nalepę, za ++ rodziców i dziadków z obu stron, ++ z rodzin Nalepa, Passon, Kotwickich, Borowickich, Gątkowskich, Sakwa i d.cz.
    - Za + Mateusza Kulig (od przyjaciół z Alibaby) oraz o błogosławieństwo Boże dla pracowników
    15:00 Szpital - Za + ojca Krzysztofa Klyszcz w 22. r. śm. i ++ z rodzin Klyszcz, Sołtys i Derewlany
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej W. z podziękowa-niem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Marut, Świtała

    CZWARTEK - 16 SIERPNIA
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do Miłosierdzia Bożego w każdy 1-wszy piątek miesiąca
    - Za + Genowefę Bańkowską (od syna Wojtka z rodziną)
    19:00 - Z ok. 100 r. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla ojca, dziadka, pradziadka i prapradziadka Włady-sława Kowalczuk
    - Za ++ rodziców i teściów oraz wszystkich ++ z rodzin Karwa i Wilk

    PIĄTEK - 17 SIERPNIA - UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA,
    GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ
    06:30 – Za + Jana Płuciennik (od sąsiadów z działki Janka i Staszka)
    - intencja wolna
    19:00 - Za + Karola Ratkiewicz w 3 rocz. śm.

    SOBOTA - 18 SIERPNIA
    06:30 - Za + ojca Wojciecha Leszczyńskiego w r. śm., matkę Józefę, za ++ z rodzin Leszczyńskich, Przybyłów oraz za ++ z rodziny Szostaków i Dorociaków
    - W 1 r + Ireny Jendrzej ++ rodziców Renate i Józefa Mazur i ++ z rodziny
    18:15 - Różaniec
    19:00 - Za ++ rodziców Ludwinę i Karola Widera Agnieszkę i Ryszarda Koźlik, sio-stry Marię, Różę, szwagrów Alojzego, Jerzego, Elżbietę, Kornelię, Marię, Martę i Waltra ++ dziadków i wszystkich ++ w rodzinie Koźlik, Widera, Jonczyk, d.cz. i ks. prałata Gerarda Kałużę
    - intencja wolna

    NIEDZIELA - 19 SIERPNIA- XX NIEDZIELA ZWYKŁA
    06:45 – Za + męża Engelberta Jendrusch + zięcia Alfreda oraz wszystkich ++ z rodzin Jendrusch i Sycha
    08:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski w 30. r. ślubu Andrzeja i Moniki Cisowskich z prośbą o zdrowe, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata
    09:30 - Za + męża i ojca Joachima Woźnicy w 4 r. śm. rodziców Walentego i Józefę Nowak, teściów Franciszka i Emilię Woźnica, szwagrów Eryka i Franciszka, szwagierkę Irenę oraz wszystkich ++ z pokrewieństwa
    - Za + Gertrudę Wystrach w 1 r. śm i + Henryka Wystrach w 32 r. śm.
    11:00 - Za + męża, ojca i dziadka Tadeusza Frąk w 3 r. śm. ++ rodziców i teściów, brata Krzysztofa, siostrę Marię, szwagra Jana, ++ dziadków z obu stron, wszystkich ++ z rodziny Frąk, Grenda i Wilk
    15:00 Szpital: - Za + Kazimierza Chrypiak w 1 rocz. śmierci, + syna Mariusza, i ++ rodziny Chrypiak i Stonoga
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Za ++ rodziców Jana i Zofię Łabanowskich, męża Jana Sawa, siostrę Janinę, szwagra Stanisława i brata Józefa

Intencje mszalne
sobota 18 Sie 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

W piątek, 2 marca 2018, o godzinie 18:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza święta za wszystkich parafian, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas wygłosi ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Tym pięknym wydarzeniem rozpoczniemy wizytację w naszej parafii, która potrwa do sobotniego wieczoru. Jest to Msza wyjątkowa (bo raz na 6 lat jest wizytacja), więc każdego czytającego teraz ten tekst, nie powinno zabraknąć.

Po Mszy świętej ks. biskup spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską na plebanii.

 

 

Dalszy plan wizytacji (sobota, 3 marca 2018 r.):

 

10:00 - Msza św., którą odprawi ks. biskup w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia (kościół)

 

11:30 - spotkanie ks. biskupa z Włodarzami Miasta i Gminy Ozimek, z Dyrekcją Szkół Podstawowych, Przedszkoli i Żłobka oraz Domu Kultury i Policji (plebania)

 

13:45 - spotkanie ks. biskupa ze strażakami (OSP Antoniów)

 

14:15 - spotkanie ks. biskupa z Siostrami i podopiecznymi Domu Opieki (klasztor Sióstr przy ul. Opolskiej)

 

15:00 - spotkanie ks. biskupa z katechetami i katechetkami całego dekanatu Ozimek (dom katechetyczny)

 

16:00 - spotkanie ks. biskupa z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum (kościół)

 

16:30 - spotkanie ks. biskupa z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci, Margaretki, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny i Edmundki (kościół)

 

17:00 - spotkanie ks. biskupa z młodszymi grupami parafialnymi: Ministranci, Lektorzy, Marianki, Schola, Grupa Misyjna i Grupa młodzieżowa Bota Fe (kościół)

 

18:00 - spotkanie ks. biskupa z chorymi i Dyrekcją szpitala św. Rocha (szpital)

19:30 - spotkanie ks. biskupa z kapłanami całego dekanatu na zakończenie wizytacji (plebania)

__________________________________________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-21.02.2018

Przewodniczy ks. Józef Krawiec-duszpasterz więziennictwa.

 

NIEDZIELA 18.02.Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej.

O godz.16.00 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty.

 

PONIEDZIAŁEK 19 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKĄ OGÓLNA

GODZ.19.00.NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

GODZ.20.30 APEL MARYJNY

 

WTOREK 20 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.13.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ w Ozimku.(OD 12.30 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(OD 16.00 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA OGÓLNĄ

GODZ.19.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET

GODZ.20.00 MSZA SWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY KLAS SIÓDMYCH Gimnazjum i WZWYŻ.(od 19.30 okazja do Spowiedzi)

 

ŚRODA 21 LUTY-ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.

GODZ.16.30 MSZA SWIETA Z UDZIAŁEM DZIECI.(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:

PÓL GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEZY DODATKOWO JAK WYŻEJ PODANO

 

KOLEKTA W ŚRODĘ PRZEZNACZONA NA DZIEŁO

PROWADZONE PRZEZ KS. REKOLEKCJONISTĘ.

____________________________________________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

Niech Boże Dziecię obdarzy Was obficie swoimi łaskami, szczególnie pokojem, miłością, życzliwością i dobrocią.

Niech zachowa Was w dobrym zdrowiu i poczuciu spełniania się.

Niech pomaga odkrywać dary Ducha Świętego związane z napełnieniem Duchem Świętym. Niech napełni nas wdzięcznością za rodziców, którym zawdzięczamy wiarę na wzór świętych Rodziców Maryi i Józefa , strażnika skarbów. Niech również będzie blisko naszych codziennych spraw.

                         Wasz ks. Proboszcz Marian Demarczyk    

            Z kapłanami : Kamilem, Damianem i Krzysztofem

__________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

PLAN KOLĘDY 2017/2018

ŚRODA 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

4. UL.LEŚNA I OZIMSKA oraz Ozimek ul.Powst Ślaskich numery parzyste

CZWARTEK 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy ul.Jasminowej.

3.OZIMEK –UL.Dzierzona numery nieparzyste od początku

4.OZIMEK-UL. Dzierzona numery parzyste od poczatku i nieparzyste od konca.

PIATEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.Lipowa-numery parzyste od początku.

2.UL.Lipowa –numery nieparzyste od początku

3.UL.Lipowa-numery nieparzyste od końc

4.UL.OPOLSKA od początku

SOBOTA 30.12-GODZ.14.30

1.UL.Powstanców 1 ,3 i 11

2.ulPowstanców 5

3.UL.POWSTAŃCÓW Śl.-numery 13 i 15

WTOREK-2.01.-GODZ.15.00

1. UL.ks. Kałuzy nr 2 od początku

2.UL.ks Kałuży nr 1 i 3 od początku

3. UL.ks Kałuzy nr 5, 9 i 11 od początku

4.UL.ks Kałuzy nr 7 od początku

SRODA 3.01- GODZ.15.00

1.UL.ks Kałuzy nr 19,21 i 23.od początku

2.UL.ks Kałuży NR 25 od początku

3.UL.ks Kałuży NR 27 od początku

4.UL.XXLecia od poczatku

CZWARTEK 4.01-GODZ.15.00

1.UL.PLAC WOLNOŚCI nr 2 od początku

2. UL.PLAC WOLNOŚCI,nr 4 od początku

3. Ul.PLAC WOLNOŚCI nr 6

4.DOMKI JEDNORODZINNE od ul. Krótkiej

PIĄTEK 5.01. GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2. UL.Czestochowska od poczatku

SOBOTA 6.01-GODZ.14.30

1.UL8MARCA 1

2.UL.8 MARCA 3

3.ul 8 Marca 5

NIEDZIELA 7.01-GODZ.14.30

1.UL8 MARCA 7

2 Dworzec PKP i Brzeziny

PONIEDZIAŁEK 8.01-GODZ.15.00

1.UL.Korczaka 2 i 4

2.UL.cmentarna i Korczaka 6 i 8

3.1 MAJA parzyste

4.1 MAJA nieparzyste

WTOREK 9.01-GODZ.15.00

1. UL.SŁOWACKIEGO 1 B

2. UL SŁOWACKIEGO 3 I 1A

3.UL.SŁOWACKIEGO 4

4 UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

ŚRODA 10.01-GODZ.15.00

1.SŁOWACKIEGO8 I10

2.SŁOWACKIEGO 12

3.SŁOWACKIEGO 14 I 16

4.ul Sikorskiego 1 i 3

CZWARTEK 11.01-GODZ.15.00

1.UL WYZWOLENIA od poczatku

2.UL.WYZWOLENIA od konca

3.UL.Sikorskiego 2 i 5

4.UL Sikorskiego 4 i 7

PIĄTEK 12.01.-GODZ.15.00

1.Sikorskiego 9 i 11 i 13

2Sikorskiego 6 i 15 i 17

3Sikorskiego 19,21,23

4.Sikorskiego 25,27 i 29

SOBOTA 13.01.-GODZ.13.30

1.SIKORSKIEGO 33,35 i 37

2.Sikorskiego 8 od klatki A

3.Lesna domki Bukowa,Debowa,Swierkowa Sosnowa,Jesionowa i Modrzewiowa

NIEDZIELA 14.01-GODZ.14.30

1. UL.Lesna 5 od poczatku

2.UL.Lesna 9 od klatki A

 

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTĘ 13 STYCZNIA OD GODZ.13.30

Kolędę dodatkową można zgłosić w zakrystii,jeśli nie można było być w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie kolędy i kolekta kolędowa w niedzielę 14 stycznia.

W związku z wczesnymi feriami zimowymi odwiedzać będziemy często więcej rodzin dziennie,aby zdążyć do ferii.Prosimy o cierpliwośc w oczekiwaniu na kapłana i wyrozumiałość ,gdy przyjdzie później niż zazwyczaj.

_______________________________________________________________________________________

Drukuj

Super User. Posted in Strona Główna

znicz

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych:

w poniedziałek i wtorek od 17:00

 

1 listopada:

- o 13:30 Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych, a po niej procesja na cmentarz ewangelicki

- o 14:30 nabożeństwo na starym cmentarzu

- o 15:30 nabożeństwo na cmentarzu komunalnym

- o 19:00 Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim prowadzone przez młodzież naszej parafii pod opieką ks. Damiana.

 

2 listopada:

- Msze św. o godz. 06:30, 08:00, 09:30, 16:30 i 18:30

 

Odpusty za zmarłych:

- Kto przyjmie Komunię Świętą i odmówi modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Chwała Ojcu i w intencjach Ojca św. od południa 1 listopada przez cały następny dzień 2 listopada może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną osobę zmarłą. Można również uzyskać odpust codziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz i spełniając powyższe warunki.

___________________________________________________________________________________

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota XX tygodnia okresu zwykłego
18 sierpnia 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara