• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 20 DO 26 LISTOPADA 2017 ROKU
    PONIEDZIAŁEK - 20 LISTOPADA - WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA
    06:30 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ditra i Marty i dzieci z rodzinami z okazji 45 r. ślubu
    - Za + siostrę Małgorzatę Aptyka (od Róży Różańcowej MB Częstochowskiej)
    17:00 - Za + siostrę Urszulę Świerc w r. śm., ++ szwagierkę Ewę i szwagra Jana, wszystkich bliskich ++ z rodzin Świerc i Pogrzeba
    - Za ++ rodziców Stanisławę i Stanisława Kropacz w r. śm. Stanisława, brata Alek-sandra, teściów Mariannę i Adolfa Stasiak, szwagrów Henryka i Zenona i za ++ z obu stron

    WTOREK - 21 LISTOPADA - WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP
    06:30 – Za + mamę Hildegardę w dniu urodzin
    - Za + Józefa Zając, jego ++ rodziców, za ++ rodziców Jana i Marię Klosok, ++ ro-dzeństwo z obu stron, ++ dziadków, krewnych i d.cz.
    18:00 - Za + matkę Annę + ojca Władysława wszystkich ++ z rodziny i d.cz.
    - Za ++ Zofię i Jana Jagiełło ++ pokrewieństwo i d.cz.

    ŚRODA - 22 LISTOPADA - WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY
    06:30 - Za + męża Józefa Niesłony i żonę, za ++ z rodzin Kotyś, Niesłony i d.cz.
    - Za + Janinę Łyjak (od współpracowników syna z Huty Małapanew)
    18:00 - Za + Jerzego Wąs w 2. r. śm., za jego ++ rodziców Olgę i Michała Wąs, brata Oresta, bratową i bratanka
    - Za ++ rodziców Antoninę i Bolesława Styczeń, za ++ dziadków Janinę i Włodzimierza Przełucki i + brata Tadeusza Przełucki, brata Aleksandra Styczeń i ++ z rodzin, + ojca Aleksandra Chojęta, + Irenę Adamczyk, + ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.

    CZWARTEK - 23 LISTOPADA
    06:30 - Za + Józefa Walinowicz (od współlokatorów)
    - Za + Henryka Derda (od współpracowników z Huty Małapanew)
    18:00 - Msza św. dla gimnazjum: - W r. śm. męża, ojca, teścia i dziadka Jana Derengow-skiego i za ++ z rodzin Derengowski, Krawczyk Kutny i Kałwak
    - Za + Józefa Warzecha ++ rodziców Zofię i Stefana ++ teściów oraz wszystkich dziadków i krewnych z rodzin Warzecha, Niedźwiedź i Bigas
    - Za + Jerzego Kuliberdę (od mieszkańców bloku nr 2 przy ulicy Sikorskiego)

    PIĄTEK - 24 LISTOPADA - WSPOMNIENIE ŚW. MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC, PREZBITERA I TOWARZYSZY
    06:30 – Za + matkę Elżbietę Powała w r. śm. + ojca Augustyna i ++ z rodziny
    - Za + Jana Characha
    16:30 – Msza św. szkolna - O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mamy i cioci
    - Za + Mariana Białek (od Anny i Władysława Grygierczyk z Zabrzega)
    18:00 - Za ++ rodziców Gertrudę i Józefa Grobarek, za ++ dziadków z obu stron, za ++ z rodzin Grobarek, Macioszek i Szlapa
    - Za ++ rodziców Mariannę i Edwarda Millerów oraz dziadków z obu stron

    SOBOTA - 25 LISTOPADA - WSPOMNIENIE ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ
    06:30 – Do Boga Ojca Wszechmogącego przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszko o pokój i zgodę w naszej ojczyźnie, o Boże błogosławieństwo dla niej i nią rządzących oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie Małgorzaty i Jarosława Janickich oraz dla dzieci i rodziców
    14:00 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Genowefy i Eugeniusza Kumiec z okazji 50 r. ślubu
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Za ++ wujków Rudolfa, Jerzego, Willego Cichoń, Herberta Olejnik oraz kuzyna Mariana Olejnik
    - Za + Helenę Łomzik w 2. r. śm. (od dzieci i wnuków)

    NIEDZIELA - 26 LISTOPADA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
    06:45 – Za ++ rodziców Alojzego, Marię Pańczyk, Agnieszkę i Ignacego Kaczmarczyk i rodzeństwo
    08:00 - Za ++ rodziców Eugeniusza i Leokadię Nowak
    09:30 – Za parafian z podziękowaniem za dar wiary i z prośbą o Królowanie Chrystusa w sercach wszystkich parafian
    - Za wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinach kolejarzy naszej parafii i za wszystkich ++ z tych rodzin
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Agnieszki i Stanisława z okazji 80 r. urodzin (od dzieci i wnuków)
    11:00 – Za + męża Franciszka Sokołowskiego w 6. r. śm.
    - Za + Marię Duda i ++ z rodziny i d.cz.
    15:00 Szpital: - O Boże błogosławieństwo i zdrowie z okazji 60 r. urodzin Romana Czer-wenka
    16:15 - Nieszpory
    17:00 – Za + Leokadię Kalińską (od córki Teresy, jej koleżanek i kolegów z pracy)

Intencje mszalne
czwartek 23 Lis 2017
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Duszpasterze

Super User. Posted in Parafia

Obecni Duszpasterze:

Ks. Proboszcz Marian Demarczyk

proboszcz

Wyświęcony w dniu 11.06.1988r. w Kluczborku 

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze: 

"Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu, On sam będzie działał." (Ps 37,5)

Parafie;

1988-1993r. - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

1993-1998r. - Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku

1998-2008r. - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące i

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jarnołtowie

Od 25.08.2008r. - Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

Wikariusze:

 

Ks. Kamil Sowada - wikariusz

ks. Kamil na stronę

 

Wyświęcony w dniu 14.05.2016r. w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

 „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powoływać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17)

 

Parafie:

- Od 24 sierpnia 2016r, Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

 ks. Damian Sładek - wikariusz

 sładziuuu

 

Wyświęcony w dniu 3 czerwca 2017 roku w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. został wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

 

ks. Krzysztof Gbur - rezydent

Clipboard01cfbzcfbzdfhzdnj

 Od 1 września 2017 roku został skierowany do parafi pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku


 

Księża proboszczowie,  którzy prowadzili naszą parafię:

Ks. Brunon Thomas (1930-1933)

  

Pierwszy kuratus - czyli samodzielny duszpasterz Parafii 

Ur. 14.05.1901r. w Buchelsdorf, święcenia kapłańskie przyjął 14.01.1926r. we Wrocławiu.

W latach 1950-1959 był proboszczem Parafii w Weinsheim.

Zmarł 12.05.1959r.

 

Ks. Franciszek Pieruszka (1933-1939)

  

Pierwszy proboszcz Parafii. 

Ur. 24.01.1904r. w Raciborzu, święcenia kapłańskie przyjął 29.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1939-1986 był proboszczem Parafii św. Anny w Zabrzu. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 24.09.1986r. 

 

Ks. Paweł Kocur (1939-1946)

 

Ur. 12.01.1905r. w Rokitnicy, święcenia kapłańskie przyjął 31.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1946-1991 był proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 14.01.1991r. 

 

Ks. Józef Zebrała (1946-1957) 

Ur. 11.09.1898r. w Łubowicach, święcenia kapłańskie przyjął 23.02.1929r. w Tortona. 

W 1957r. był proboszczem Parafii MB Szkaplerznej w Grabinie. 

Zmarł 22.02.1989r. 

 

Ks. Andrzej Jabłoński (1957-1974) 

Ur. 30.11.1913r. w Niwiskich, święcenia kapłańskie przyjął 18.06.1939r. we Lwowie.

Zmarł 07.02.1979r.

 

Ks. Gerard Kałuża (1974-2008)

Na zdjęciu: pierwszy od lewej. Dziękuje Janowi Pawłowi II za błogosławieństwo dla budowy kościoła. 

Ur. 12.08.1933r. w Górkach Śląskich, święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1957r. 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ducha Św. w Zabrzu i św. Jakuba w Nysie. 

W latach 1965-1974 był proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Graczach. 

kapelan Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Dobrzeniu Wielkim. 

Zmarł 7 września 2011 r.

 

 Wikariusze, którzy pracowali w naszej Parafii (po 1945r.):

ks. Edward Gogollok,

ks. Franciszek Skiba,

ks. Benedykt Świder,

ks. Leon Nowak,

ks. Józef Karwath

ks. Ginter Kurowski,

ks. Jerzy Gallus,

ks. Kazimierz Kozołup,

ks. Jan Drewniok,

ks. Jacek Potempa,

ks. Józef Gurba,

ks. Bernard Frank,

ks. Piotr Pierończyk,

ks. Marcin Bonk,

ks. Herman Mandok,

ks. Helmut Szeliga,

ks. Andrzej Ogaza,

ks. Marcin Penkalla,

ks. Andrzej Sobczyk,

ks. Alojzy Jezusek,

ks. Norbert Nocoń,

ks. Marek Gołaszewski,

ks. Adrian Muszalik,

ks. Marek Krzewicki,

ks. Adam Kryczka,

ks. Jan Wolnik,

ks. Jan Schaffarczyk,

ks. Janusz Fajfur,

ks. Wojciech Lippa,

ks. Jacek Chromiak,

ks. Wojciech Włoch,

ks. Tomasz Skowron,

ks. Tomasz Struzik,

ks. Przemysław Seń,

ks. Kamil Ponikowski,

ks. Michał Kaczówka.

 

Z parafii pochodzą kapłani:

ks. Józef Stryczek, ks. Bernard Kotula, ks. Bogdan Ferdek, ks. Rudolf Golec, o. Gabriel Popiołek OFM, o. Marceli Dębski OFM, ks.Mariusz Konop, ks. Waldemar Maniura, br. Norbert Kleinert OFM, br. Marian Reiman OFM, br. Sebastian Matracki OFMCap, ks. Wojciech Kępkowski, ks. Artur Kasprzycki, ks. Wojciech Kuzyszyn.

 

Z parafii pochodzą siostry zakonne:

s. Archangela Dorota Halupczok ABMV, s. Lidia Wiktoria Klimas ABMV, s. Barbara Teresa Radziej ABMV, s. Teresa Nieroba PCVS, s. Beata Kapica SFI, s. Aleksandra Kapica SFI, s. Daniela Elżbieta Kuśmierska FSSI, s. Elwira Juros SSpSAP.

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek XXXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Klemensa I, św. Kolumbana
23 listopada 2017r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara