• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 10 DO 16 GRUDNIA 2018 ROKU
    PONIEDZIAŁEK - 10 GRUDNIA
    06:30 - Z podziękowaniem za 18 lat życia i z prośbą o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla Karoliny Jędrysiak
    - Za zm. Mariana
    17:00 - Roraty - Za + matkę Łucję Panicz w 3 r. śm., + siostrę Marię Swoboda, za ++ z rodziny Pa-nicz, Bul, Ful i Migura
    - Za + matkę Józefę Wróbel, ojca Władysława, dziadków, pokrewieństwo z obu stron i d.cz.

    WTOREK - 11 GRUDNIA
    06:30 - Za zm. męża Józefa w rocznicę śmierci, zm. męża Jana, zm. szwagrów i d.cz.
    - Za + Ritę Tipolt (od współlokatorów kl. 1 A i B ul. 1 Maja
    17:00 - Roraty - Za + ojca Maksymiliana Halupczok w dniu urodzin, + matkę Marię, ++ dziadków Wiktorię i Alojzego i Gertrudę i Franciszka Respondek i ks. prałata Gerarda Kałużę
    - Za zm. męża Stanisława Polek, rodziców Siedlaczek, Polek i Berbelickich oraz ++ z tych rodzin

    ŚRODA - 12 GRUDNIA - WSPOMNIENIE NMP Z GUADALUPE
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadelupe za dzieci nienaro-dzone i ofiary aborcji i które umierają bez chrztu aby były ochrzczone i zachowane
    - Za + ojca Alfonsa Kupskiego w 12 r. śm. + mamę ich rodziców z obu stron oraz braci i siostry
    17:00 - Roraty - Za + ojca Stefana Grembeckiego i ++ z rodziny Grembeckich i Lis i + ks. prałata Gerarda Kałużę
    - Za zm. rodziców Jadwigę i Horsta Ciołek, ++ dziadków Marię i Ludwika Ciołek, ++ Kon-stantynę i Tomasza Hurek ++ z pokrewieństwa oraz za ++ Elżbietę i Alojzego Grzyb

    CZWARTEK - 13 GRUDNIA - WSPOMNIENIE ŚW. ŁUCJI, DZIEWICY I MĘCZENNICY
    06:30 - Za zm. ojca Stanisława Gajek, matkę Annę Słonina, Adelę, Stanisława Olejnik i zm. babcię i dziadków
    - Za + Janinę Górniak (od sąsiadów z ul. Plac Wolności 6)
    17:00 - Roraty - Za + męża Stanisława Rzęchowskiego w 14 r. śm. oraz za ++ rodziców z obu stron
    18:30 - Roraty dla młodzieży - Za + matkę Marię Kistela jej męża Edwarda oraz ++ z rodziny An-drudowicz
    - Za + Alicję Łysiak w 1 r. śm.

    PIĄTEK - 14 GRUDNIA - WSPOMNIENIE ŚW. JANA OD KRZYŻA. PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA
    06:30 – W 50 r. śm. + Antoniego Bednarz + Michalinę Bednarz i ++ z pokrewieństwa
    - Za ++ rodziców Genowefę i Jana Milczarek, za + Mariannę Milczarek w 1. r. śm. oraz za ++ z rodzin Milczarek, za ++ rodziców Helenę i Antoniego Śmiechowskich oraz za ++ z obu stron i za + Helenę Gońda
    17:00 - Roraty - Za ++ rodziców Monikę i Józefa Świerc w r. śm., ++ teściów, ++ dziadków z obu stron i + ks. prałata Gerarda Kałużę
    18:30 - Roraty dla młodzieży - Za wstawiennictwem Maryi Matki Kapłanów z podziękowaniem za posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Krzysztofa z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski z posłudze na nowej placówce
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę w 35 r. ślubu Bernadety i Władysława
    - Za zm. rodziców Marię i Stefana Joszko, zm. męża i ojca Jerzego Bukowskiego zm. teściów Johana i Elżbietę, 5 braci, 2 siostry, chrzestną ciocię Martę zmarłe siostrzenice, siostrzeńca, bratanice, bratanka, bratowe i szwagrów i całe zm. pokrewieństwo oraz z ks. prałata Gerarda Kałuża

    SOBOTA - 15 GRUDNIA
    06:30 - Roraty - Za zm. ojca Alojzego w rocz. śm.. zm. matkę Gerhardę, dziadków Grysko, Pytel i zm. z rodzin Grysko, Pytel, Jończyk, Feliks, ks. prałata Gerarda Kałużę, ks. Kazimierza Kozołup i d.cz., zm. siostrę Renatę i szwagra Jerzego Pasoń
    - W rocznicę śm. męża i ojca Franciszka Piosek, zm. rodziców Gertrudę i Franciszka Piosek, zm. brata Józefa, za zm. rodz. Barbarę i Pawła Wiesiołek, zm. syna Alfonsa, zm. Annę i Her-berta Lizurek, zm. Teodora i zm. Magdalenę
    17:15 - Różaniec
    18:00 - Za ++ rodziców Stanisławę i Tadeusza w r. śm. oraz za ++ z rodzin Kalarus i Góreckich
    - Za + męża Piotra Grubskiego w r. urodzin ++ Adama i Janinę Ratajek ++ Emilię i Krzysztofa Kamińskich i d.cz.

    NIEDZIELA - 16 GRUDNIA - III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE
    06:45 – Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do Miłosierdzia Bożego w każdy 1-wszy piątek miesiąca
    08:00 - Dziękując za otrzymane łaski prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Alfonsa Sladek z ok. 80 r. urodzin oraz dla dzieci, wnuczek z rodzinami i prawnuczek Oliwii i Emilii
    - Za ++ rodziców Annę i Antoniego Zelek Zofię, Marię Stanisława Kuśmierczyk, Lucynę Olm, Eugenię Kaniewską, Stanisława Zelek, Edwarda Wydrychiewicz i Władysława Kuśmierczyk i ++ dziadków z obu stron
    09:30 Suma - Za + Ewę Stanuch (od przyjaciół KTG Kozica)
    - Za + Ritę Tipolt (od współlokatorów z ul. 1 Maja 1A i B)
    11:00 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże z ok. 60 r. urodzin dla Sabiny oraz o opiekę Matki Bożej z rodzinach córek
    - Z ok. 18 r. urodzin Anny Guzy z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz o Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie
    15:00 - Szpital - Za zm. Zbigniewa Młyńskiego w rocz. śm. za zm. z rodzin Młyński, Morżak, Za-glowek oraz za zm. rodziców Gajda i Młyński
    16:15 - Nieszpory
    17:00 - Za + matkę i babcię Leonardę Śliżewską w rocz. śm., ++ Czesława Śliżewskiego i ++ z ro-dziny

Intencje mszalne
czwartek 13 Gru 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
Drukuj

Duszpasterze

Super User. Posted in Parafia

Obecni Duszpasterze:

Ks. Proboszcz Marian Demarczyk

proboszcz

Wyświęcony w dniu 11.06.1988r. w Kluczborku 

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze: 

"Powierz Panu swą drogę. Zaufaj Mu, On sam będzie działał." (Ps 37,5)

Parafie;

1988-1993r. - Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

1993-1998r. - Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku

1998-2008r. - Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Łące i

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Jarnołtowie

Od 25.08.2008r. - Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

Wikariusze:

 

Ks. Kamil Sowada - wikariusz

ks. Kamil na stronę

 

Wyświęcony w dniu 14.05.2016r. w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

 „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powoływać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mk 2, 17)

 

Parafie:

- Od 24 sierpnia 2016r, Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku

 

 ks. Damian Sładek - wikariusz

 sładziuuu

 

Wyświęcony w dniu 3 czerwca 2017 roku w Opolu

Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:

"Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

Z dniem 24 sierpnia 2017 r. został wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Ozimku.

 

ks. Krzysztof Gbur - rezydent

Clipboard01cfbzcfbzdfhzdnj

 Od 1 września 2017 roku został skierowany do parafi pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku


 

Księża proboszczowie,  którzy prowadzili naszą parafię:

Ks. Brunon Thomas (1930-1933)

  

Pierwszy kuratus - czyli samodzielny duszpasterz Parafii 

Ur. 14.05.1901r. w Buchelsdorf, święcenia kapłańskie przyjął 14.01.1926r. we Wrocławiu.

W latach 1950-1959 był proboszczem Parafii w Weinsheim.

Zmarł 12.05.1959r.

 

Ks. Franciszek Pieruszka (1933-1939)

  

Pierwszy proboszcz Parafii. 

Ur. 24.01.1904r. w Raciborzu, święcenia kapłańskie przyjął 29.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1939-1986 był proboszczem Parafii św. Anny w Zabrzu. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 24.09.1986r. 

 

Ks. Paweł Kocur (1939-1946)

 

Ur. 12.01.1905r. w Rokitnicy, święcenia kapłańskie przyjął 31.01.1928r. we Wrocławiu. 

W latach 1946-1991 był proboszczem Parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach. 

Odznaczony tytułem prałata J. Św. 

Zmarł 14.01.1991r. 

 

Ks. Józef Zebrała (1946-1957) 

Ur. 11.09.1898r. w Łubowicach, święcenia kapłańskie przyjął 23.02.1929r. w Tortona. 

W 1957r. był proboszczem Parafii MB Szkaplerznej w Grabinie. 

Zmarł 22.02.1989r. 

 

Ks. Andrzej Jabłoński (1957-1974) 

Ur. 30.11.1913r. w Niwiskich, święcenia kapłańskie przyjął 18.06.1939r. we Lwowie.

Zmarł 07.02.1979r.

 

Ks. Gerard Kałuża (1974-2008)

Na zdjęciu: pierwszy od lewej. Dziękuje Janowi Pawłowi II za błogosławieństwo dla budowy kościoła. 

Ur. 12.08.1933r. w Górkach Śląskich, święcenia kapłańskie przyjął 23.06.1957r. 

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ducha Św. w Zabrzu i św. Jakuba w Nysie. 

W latach 1965-1974 był proboszczem Parafii Trójcy Świętej w Graczach. 

kapelan Sióstr Franciszkanek Szpitalnych w Dobrzeniu Wielkim. 

Zmarł 7 września 2011 r.

 

 Wikariusze, którzy pracowali w naszej Parafii (po 1945r.):

ks. Edward Gogollok,

ks. Franciszek Skiba,

ks. Benedykt Świder,

ks. Leon Nowak,

ks. Józef Karwath

ks. Ginter Kurowski,

ks. Jerzy Gallus,

ks. Kazimierz Kozołup,

ks. Jan Drewniok,

ks. Jacek Potempa,

ks. Józef Gurba,

ks. Bernard Frank,

ks. Piotr Pierończyk,

ks. Marcin Bonk,

ks. Herman Mandok,

ks. Helmut Szeliga,

ks. Andrzej Ogaza,

ks. Marcin Penkalla,

ks. Andrzej Sobczyk,

ks. Alojzy Jezusek,

ks. Norbert Nocoń,

ks. Marek Gołaszewski,

ks. Adrian Muszalik,

ks. Marek Krzewicki,

ks. Adam Kryczka,

ks. Jan Wolnik,

ks. Jan Schaffarczyk,

ks. Janusz Fajfur,

ks. Wojciech Lippa,

ks. Jacek Chromiak,

ks. Wojciech Włoch,

ks. Tomasz Skowron,

ks. Tomasz Struzik,

ks. Przemysław Seń,

ks. Kamil Ponikowski,

ks. Michał Kaczówka.

 

Z parafii pochodzą kapłani:

ks. Józef Stryczek, ks. Bernard Kotula, ks. Bogdan Ferdek, ks. Rudolf Golec, o. Gabriel Popiołek OFM, o. Marceli Dębski OFM, ks.Mariusz Konop, ks. Waldemar Maniura, br. Norbert Kleinert OFM, br. Marian Reiman OFM, br. Sebastian Matracki OFMCap, ks. Wojciech Kępkowski, ks. Artur Kasprzycki, ks. Wojciech Kuzyszyn.

 

Z parafii pochodzą siostry zakonne:

s. Archangela Dorota Halupczok ABMV, s. Lidia Wiktoria Klimas ABMV, s. Barbara Teresa Radziej ABMV, s. Teresa Nieroba PCVS, s. Beata Kapica SFI, s. Aleksandra Kapica SFI, s. Daniela Elżbieta Kuśmierska FSSI, s. Elwira Juros SSpSAP.

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek II tygodnia adwentu, Wspomnienie obowiązkowe Św. Łucji
13 grudnia 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara