• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 16 DO 22 STYCZNIA
    Poniedziałek - 16 stycznia
    06:30 - Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II za czcicieli Miłosierdzia Bożego i w intencjach zanoszonych do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek.
    - Za ++ rodziców Józefa i Annę Panicz, Wincentego Matysiak, Gottharda Ko-loch, Karola Jendrzej i ks. prałata Gerarda Kałużę
    - Za + Pawła Golec w dniu urodzin, ++ rodziców Marię i Maksymiliana Golec i za ++ z pokrewieństwa

    Wtorek - 17 stycznia - wspomnienie św. Antoniego, opata
    06:30 - Za + męża, ojca i dziadka Bogdana Jeż w dniu urodzin, jego rodziców, braci i szwagrów
    - Za + męża i ojca Wacława i mamę Eugenię Brzózka
    - Za ++ rodziców Marię i Stnisława Hajto w rocznicę śmierci, + siostrę Eleonorę, szwagra Piotra, ++ z rodziny Hajto, Bul i ++ z pokrewieństwa

    Środa - 18 stycznia
    06:30 - Za + ojca Bolesława Sołtys w 13. rocznicę śmierci, mamę Genowefę, brata Wiesława, ++ z rodzin Sołtys, Kula i Kotarski
    - Za + Marię Kandora w 1. rocznicę śmierci
    - Za + matkę i babcię Marię w rocznicę śmierci, poległego ojca Franciszka, sio-strę Ritę, 4 szwagrów, rodziców Mariannę i Władysława, pokrewieństwo z bu stron oraz za ks. prałata Gerarda Kałużę

    Czwartek - 19 stycznia - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
    06:30 - W 10. rocznicę ślubu Piotra i Elżbiety Zarębskich z prośbą o Boże błogosła-wieństwo i zdrowie w rodzinie
    - O rozstrzygnięcie trudnych spraw życiowych, uzdrowienie duchowe oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Magdaleny Kokot, jej dzieci i siostry Anety z rodziną
    - Za + Małgorzatę Nowak, Teresę Grudzka w 1. rocznicę śmierci oraz za + Mi-rosława Nowak oraz Eugeniusza Grudzka

    Piątek - 20 stycznia
    06:30 - Za + żonę Helenę Ledniowską, córkę Danutę, ++ rodziców Zofię i Wojciecha Ledniowskich, braci: ks. prałata Edwarda Ledniowskiego, Stanisława, Włady-sława, Józefa, siostry: Marię, Helenę, bratową Paulinę, bratanka Mariusza, te-ściów Annę i Franciszka Sołtysek
    - Za + Sylwię Wyborską (od chrzestnej Joli Biel z rodziną)
    - Za + Tadeusza Wierszak (od współlokatorów z ul. Dłuskiego 21)

    Sobota - 21 stycznia - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
    06:30 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Bożą opiekę w rodzinie Gwiosda oraz w intencji dzieci i wnuków
    - Za + męża Tadeusza Bubień w 1 rocznicę śmierci i za ++ z rodziny
    17:15 Różaniec
    18:00 - Za ++ Elżbietę, Eugeniusza i Mieczysława Pakiet, Elżbietę i Jana Krzyżow-skich oraz wszystkich ++ z rodzin Pakietów i Krzyżowskich

    Niedziela - 22 stycznia
    06:45 - Za + ojca Karola i matkę Jadwigę, braci Józefa, Joachima, Karola, bratanka Ja-nusza, męża Alojzego, syna Antoniego, córkę Halinę, męża Horsta, ciocię Ger-trudę i Jana Zimniok i dziadków
    08:00 - Za ++ Jadwigę i Karola Halupczok, + Marię Cebula i ++ z rodziny
    - Za ++ rodziców Sławomira i Józefę Kosowskich w 1. i 6. rocznicę śmierci oraz wszystkich ++ z rodzin Kosowskich i Muzyków
    09:30 - Za ++ dziadków Klarę i Wilhelma Cichoń, Jana i Martę Olejnik, Krystynę i Waltera Olejnik oraz za dziadka Antoniego Łyjak
    11:00 - Za ++ dziadków Zofię i Jana Dziewulskich oraz Leonardę i Czesława Śliżewskich
    - Za + brata Arseniusza Lalic w rocznicę śmierci, + siostrę Danutę Samsel- Brysz w rocznicę śmierci, + ojca Józef Samsel, + mamę Bolesławę Lalic oraz wszystkich ++ z rodziny, pokrewieństwa i za dusze czyśćcowe
    15:00 Szpital: Za + Michała Łuczko, rodziców Stanisławę i Józefa Mentel, Zofię i Michała Łuczko, braci Stanisława i Mieczysława oraz 3 szwagrów
    16:15 Nieszpory
    17:00 - Za + mamę i babcię Martę Kempa, męża Piotra, ++ teściów, dziadków, ++ z rodziny Kępa, Wieczorek i dusze czyścowe.

Intencje mszalne
niedziela 22 Sty 2017
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

Kontakt

kontakt  

Rzymskokatolicka Parafia

p.w. Św. Jana Chrzciciela 

ul. Częstochowska 8, 46-040 Ozimek

tel. (77)4651939; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil na Facebook'u

 

Kancelaria parafialna

kancelaria

- od poniedziałku do soboty

w godzinach 7.05 - 7.50

- w czwartek od 15.00 do 17.00

(dyżur pełni Ksiądz Proboszcz)

- w sobotę od 16.00 do 17.00

(dyżur pełnią Księża Wikariusze)

Porządek nabożeństw

nabożeństwo

Msze święte w niedziele:

6.45; 8.00; 9.30; 11.00;

15.00 - Kaplica szpitalna;

16.15 Nieszpory;17.00

Msze święte w tygodniu:

6.30; 18.00

Spowiedź Święta

spowiedź

 

 

 Okazja do Spowiedzi Świętej

codziennie pół godziny

przed każdą Mszą Św.

 

Narodzenie Pańskie 2016

Gerard van Honthorst Pokłon pasterzy-649x517

Na Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wyrazy pamięci, wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia:
Niech ta Święta Noc upłynie w ciepłej, rodzinnej atmosferze, nieprzysłoniętej gorączkowymi przygotowaniami. Byśmy umieli zatrzymać się nad Nowonarodzonym, pomyśleć nad naszym życiem, odpocząć, może coś przeorganizować... Ten szczególny czas Bożego Narodzenia, kiedy w uwielbieniu klękać będziemy przed tajemnicą Wcielenia i adorować prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka, niech przyniesie radość i spełnienie szlachetnych zamierzeń. Oby betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela rozświetliła swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2017 Roku.

                                                   Duszpasterze


 

Spowiedź Przedświąteczna 2016

spowiedź przedśwuateczna

Okazja do Spowiedzi przed świętami:
Poniedziałek od 6.00 do 6.45 i od 16.00-16.55.
Wtorek i środa od godz.6.00 do 6.45. i od 16.00 do 17.55
Czwartek od godz.6.00 do 9.00 i od 16.00 do 19.00
Piątek od godz.6.00 do 11.00 i od 15.00 do 20.00
Wigilia od 6.00 do 12.00 i od 14-15.00.

Bardzo prosimy nie odkładać spowiedźi na ostatni moment!!


 

Plan Kolędy 2016/17

Wizyta-duszpasterska-01

WTOREK 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

ŚRODA 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy
ul.Jasminowej.

3.UL.LEŚNA I OZIMSKA

CZWARTEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.OPOLSKA od poczatku

2.UL.OPOLSKA od końca

3.ul.XXLecia od poczatku

PIĄTEK 30.12 GODZ.14.30

1.ul.22 Lipca numery parzyste od poczatku

2.ul.22 Lipca numery nieparzyste od poczatku

3.ul.22 Lipca nieparzyste od konca

PONIEDZIAŁEK 2.01.GODZ.15.00
1.ul.POWSTAŃCÓW Śl. 1,3 i 5

2.ul. POWSTAŃCÓW Śl.nr 7 9 11,13

3.ul. POWST. ŚL.parzyste od poczatku i nieparzyste od konca nr 15

WTOREK 3.01.GODZ.15.00
1.ul.Dzierżona numery parzyste od poczatku

2.ul.Dzierzona numery nieparzyste od poczatku

3.Domki jednorodzinne od ul.Krótkiej

ŚRODA 4.01 GODZ.15.00
1.UL.DŁUSKIEGO 1 i 3

2.UL.DŁUSKIEGO 2

3.UL.DŁUSKIEGO 7

CZWARTEK 5.01.-GODZ.15.00
1. UL.DŁUSKIEGO nr 5,9 i 11 od początku

2.UL.DŁUSKIEGO nr 19,21 i 23 od początku

3.UL.DŁUSKIEGO 25 od poczatku

PONIEDZIAŁEK 9.01.GODZ.15.00
1. UL.DŁUSKIEGO nr 27 od początku

2.UL.1 MAJA-numery nieparzyste od poczatku

3.ul.1 Maja numery parzyste od poczatku

WTOREK 10.01 GODZ.15.00
1.UL.PLAC WOLNOSCI 2

2.Ul.PLAC WOLNOSCI 4

3.UL.PLAC WOLNOSCI 6

SRODA 11.01.-GODZ.15.00

1.U.CZESTOCHOWSKA OD POCZATKU

2.UL.CMENTARNA I CZESTOCHOWSKA OD KONCA

3.UL.DWORZEC PKP I BRZEZINY

CZWARTEK 12.01-GODZ.15.00

1.UL 8 MARCA 1

2.UL. 8 MARCA 3

3. UL.8 MARCA 5

PIĄTEK 13.01-GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2.UL.MICKIEWICZA od konca

3.ul.8 Marca 7

SOBOTA 14.01 GODZ.14.00
1.UL.KORCZAKA 2 i 4

2.KORCZAKA 6 I 8

NIEDZIELA 15.01. GODZ.14.00

1. UL. SŁOWACKIEGO 8 i 10

PONIEDZIAŁEK 16.01 -GODZ.15.00
1.UL.SŁOWACKIEGO 1B
2.UL.SŁOWACKIEGO 3 i 1 a
3. UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

WTOREK 17.01-GODZ.15.00
1.Ul.SŁOWACKIEGO 4
2.UL.SŁOWACKIEGO12
3.UL.SŁOWACKIEGO 14 i 16

ŚRODA 18.01.-GODZ.15.00
1.UL.WYZWOLENIA od poczatku
2. ULWYZWOLENIA od konca
3.UL.SIKORSKIEGO 1 i 3

CZWARTEK 19.01 .-GODZ.15.00
1.SIKORSKIEGO 2i 5
2.SIKORSKIEGO 4 I 7
3.ULSIKORSKIEGO 9 i 11

PIATEK 20.01-GODZ.15.00
1.UL SIKORSKIEGO 6 i 13
2. UL.SIKORSKIEGO 15 i 17
3.UL.SIKORSKIEGO 19 i 21

SOBOTA 21.01-GODZ.14.00
1. UL.SIKORSKIEGO 23 i 25

2. UL.SIKORSKIEGO 27 i 29

PONIEDZIAŁEK 23.01 GODZ.15.00
1.UL.SIKORSKIEGO 33

2.UL. BUKOWA ISIKORSKIEGO 35

3UL.SIKORSKIEGO 37

WTOREK24.01 GODZ.15.00
1.UL.SIKORSKIEGO 8 OD POCZATKU

2.UL.SIKORSKIEGO 8 OD KONCA

3.UL.LESNA DOMKI DEBOWA SWIERKOWA SOSNOWA JESIONOWA I MODRZEWIOWA

ŚRODA 25.01.GODZ.15.00

1.UL.LESNA 5 OD POCZATKU

2.UL.LESNA 9 OD POCZATKU

3.UL.LESNA 9 OD KONCA

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTE 28 STYCZNIA OD GODZ.14.00.

KOLEKTA KOLEDOWA W NIEDZIELĘ 29 STYCZNIA.


 

Kalendarz liturgiczny

 
III Niedziela okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Wincentego, św. Wincentego Pallottiego
22 stycznia 2017r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara