• Intencje

    INTENCJE MSZALNE OD 18 DO 24 CZERWCA 2018 ROKU


    PONIEDZIAŁEK - 18 CZERWCA
    06:30 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o dalszą opiekę Bożą w rodzinie Cebula
    - Za ++ Jadwigę i Jana Gutkowskich oraz ++ z rodzin Gutkowskich i Kępkowskich
    - Za + brata Tadeusza Dobosza z ok. 50 r. śm. oraz ++ rodziców Irenę i Stanisława Dobosz
    18:00 - Za + męża Szczepana Góreckiego, ++ rodziców, Karolinę Szczygielską, Katarzynę i Franciszka Góreckich, za ++ z pokrewieństwa z obu stron i d.cz.
    - Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Adama z ok. 18 r. urodzin
    Nabożeństwo do Serca Jezusa

    WTOREK - 19 CZERWCA
    06:30 - O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Piotra i Magdaleny Grudzka z okazji 1. r. ślubu
    - Za + Stanisława Wołosz, za wszystkich ++ z pokrewieństwa i d.cz.
    18:00 - Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Oliwki, Teosia oraz ich rodziców Joanny i Piotra
    - W 4 r. śm. Antoniego Pytel + syna Mirosława
    Nabożeństwo do Serca Jezusa

    ŚRODA - 20 CZERWCA - WSPOMNIENIE ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, ZAKONNIKA
    06:30 - Za + męża, ojca Ryszarda Porosiło w 20 rocz. śmierci, + z rodziny Porosiło i Skiba
    - Za + Bronisławę Staśkiewicz w r. śm całą rodzinę, ks. prałata Gerarda Kałużę i d.cz.
    18:00 - Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodzin Szostak, Kłosko i Staniów
    - Za + syna Karola z okazji urodzin, męża Józefa braci Huberta i Rudolfa w 21 rocz. śm., rodziców Marię i Alojzego, teściów Anastazję i Franciszka i wszystkich ++ z pokrewieństwa Kotysz, Szczy-gieł, Prukop, Rybol i ks. prałata Gerarda Kałużę
    Nabożeństwo do Serca Jezusa

    CZWARTEK - 21 CZERWCA - WSPOMNIENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ
    06:30 -Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Bożą, zdrowie w 80 rocznicę urodzin Róży Zmuda
    - Za ++ rodziców Skorupa, Kotysz, + ks. radcę Wilhelma Skorupę i wszystkich ++ z rodziny Skorupa, Kotysz
    - Za ++ nieznajomych, za nienarodzone dzieci, ich rodziców, za ++ z Monaru, bezdomnych i d.cz.
    - Za + Annę Śliżewską - Suszlik (od współlokatorów z ul. 8 Marca 7A)
    17:00 - W intencji uczniów Szkół Podstawowych Dyrekcji nauczycieli wychowawców pracowników szkół oraz rodziców w podziękowaniu za kolejny rok szkolny
    - Za ++ teściów Józefa i Helenę Sokołowskich + Jana Sokołowskiego, Stanisławę Paszkowską i Justynę Pawłusz
    - Za + męża ojca i dziadka Alojzego Wiercińskiego w 15 r. śm. ++ rodziców Józefa i Mariannę Ośródka oraz teściów Fabiana i Zofię Wiercińskich oraz ++ braci Józefa i Stanisława Ośródka i cio-cię Irenę
    Nabożeństwo do Serca Jezusa

    PIĄTEK - 22 CZERWCA
    06:30 – Dziękczynna za udział w czuwaniu z prośbą o Boże błogosławieństwo dla uczestników i ich rodzin
    - W 1. r. śm. za męża Ewalda Lork za ++ rodziców z obu stron i ++ rodzeństwo
    08:00 - W intencji uczniów Gminnego Zespołu Szkół i Zespołu Szkół w Ozimku Dyrekcji nauczycieli wychowawców oraz pracowników szkół w podziękowaniu za kolejny rok szkolny
    - Za ++ rodziców Zenobię Zarębską, ++ Helenę i Izydora Grudzka oraz za ++ dziadków z obu stron i d.cz.
    17:45 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    18:30 - Za + siostrę i matkę Erikę Mientus, jej męża Jerzego, rodziców z obu stron i pokrewieństwo
    - Za + córkę Krystynę Hadzik i d.cz.
    - Za + matkę Kazimierę Kułaga w 1 r. śm. ++ teściów Ritę i Antoniego Janowskich ++ dziadków Marię i Antoniego Gajda, Marię i Bolesława Iwańczuk i wszystkich ++ z pokrewieństwa

    SOBOTA - 23 CZERWCA
    06:30 - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie z okazji 60 r. urodzin Ruty Wawrzynek
    - Za + matkę Janinę Grębecką w rocz. śmierci oraz za ++ braci Jerzego i Jana oraz za ++ z rodzin Grębecki, Filip
    - Za + ojca Czesława oraz ++ jego braci Romana i Władysława
    17:15 - Nabożeństwo do Serca Jezusa
    18:00 - Za + męża i ojca Alberta Kozielski, ++ rodziców Martę i Roberta ++ teściów Annę i Pawła i d.cz.
    - Za + ojca Sylwestra Jagusztyn, Mieczysława Radochońskiego oraz wszystkich ++ z rodzin Jagusztyn, Radochoński, Małecki, Nowak i Kapała

    NIEDZIELA - 24 CZERWCA - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - ODPUST PARAFIALNY
    06:45 – Z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla taty Orszulak Jana w dniu urodzin, dniu Taty i imienin oraz dla Natalii w dniu urodzin
    08:00 - Za + mamę Janinę Jończyk w rocz. urodzin i za ++ z rodzin Ratuszniak, Jończyk i Boguta
    - Za + matkę Marię Bańską, teściów Mariannę i Józefa Wilk, babcię Franciszkę Wojtynek, Mariusza i Dariusza Bański, brata Jana, szwagra Henryka Klich, Annę, Urszulę, Jerzego Dąbrowskich i d.cz.
    09:30 - Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie Bronek z ok. 60 r. urodzin męża oraz w rodzinach córek
    - Za ++ rodziców Zofię i Ludwika siostrę Marię, brata Zygmunta oraz za ++ Władysława Dreling
    11:00 Suma – Za parafian i gości
    - Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie w 40 rocz. ślubu Iwony i Zdzisława Wlazłych oraz o Boże błogosławieństwo dla dzieci, synowej, zięcia i wnuków
    - W dniu imienin + męża, ojca, teścia, dziadka Jana Derengowskiego ++ z rodzin Derengowskich Krawczyk, Kutny, Kałwak
    15:00 Szpital: - Za + Marię Guźda
    16:15 Nabożeństwo do Serca Jezusa
    17:00 - W rocznicę ślubu Alexandry i Tomasza Wolskich z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w ich rodzinie

Intencje mszalne
poniedziałek 18 Cze 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style

Kontakt

kontakt  

Rzymskokatolicka Parafia

p.w. Św. Jana Chrzciciela 

ul. Częstochowska 8, 46-040 Ozimek

tel. (77)4651939; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Profil na Facebook'u

 

Kancelaria parafialna

kancelaria

- od poniedziałku do soboty

w godzinach 7.05 - 7.50

- w czwartek od 15.00 do 17.00

(dyżur pełni Ksiądz Proboszcz)

- w sobotę od 16.00 do 17.00

(dyżur pełnią Księża Wikariusze)

Porządek nabożeństw

nabożeństwo

Msze święte w niedziele:

6.45; 8.00; 9.30; 11.00;

15.00 - Kaplica szpitalna;

16.15 Nieszpory;17.00

Msze święte w tygodniu:

6.30; 18.00

Spowiedź Święta

spowiedź

 

 

 Okazja do Spowiedzi Świętej

codziennie pół godziny

przed każdą Mszą Św.

 

Wizytacja kanoniczna parafii 2018

W piątek, 2 marca 2018, o godzinie 18:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza święta za wszystkich parafian, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas wygłosi ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Tym pięknym wydarzeniem rozpoczniemy wizytację w naszej parafii, która potrwa do sobotniego wieczoru. Jest to Msza wyjątkowa (bo raz na 6 lat jest wizytacja), więc każdego czytającego teraz ten tekst, nie powinno zabraknąć.

Po Mszy świętej ks. biskup spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską na plebanii.

 

 

Dalszy plan wizytacji (sobota, 3 marca 2018 r.):

 

10:00 - Msza św., którą odprawi ks. biskup w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia (kościół)

 

11:30 - spotkanie ks. biskupa z Włodarzami Miasta i Gminy Ozimek, z Dyrekcją Szkół Podstawowych, Przedszkoli i Żłobka oraz Domu Kultury i Policji (plebania)

 

13:45 - spotkanie ks. biskupa ze strażakami (OSP Antoniów)

 

14:15 - spotkanie ks. biskupa z Siostrami i podopiecznymi Domu Opieki (klasztor Sióstr przy ul. Opolskiej)

 

15:00 - spotkanie ks. biskupa z katechetami i katechetkami całego dekanatu Ozimek (dom katechetyczny)

 

16:00 - spotkanie ks. biskupa z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum (kościół)

 

16:30 - spotkanie ks. biskupa z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Róże Rodziców modlących się za swoje dzieci, Margaretki, Odnowa w Duchu Świętym, Krąg Biblijny i Edmundki (kościół)

 

17:00 - spotkanie ks. biskupa z młodszymi grupami parafialnymi: Ministranci, Lektorzy, Marianki, Schola, Grupa Misyjna i Grupa młodzieżowa Bota Fe (kościół)

 

18:00 - spotkanie ks. biskupa z chorymi i Dyrekcją szpitala św. Rocha (szpital)

19:30 - spotkanie ks. biskupa z kapłanami całego dekanatu na zakończenie wizytacji (plebania)

__________________________________________________________________________________________________________________

Rekolekcje Wielkopostne 2018

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-21.02.2018

Przewodniczy ks. Józef Krawiec-duszpasterz więziennictwa.

 

NIEDZIELA 18.02.Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej.

O godz.16.00 –Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty.

 

PONIEDZIAŁEK 19 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKĄ OGÓLNA

GODZ.19.00.NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

GODZ.20.30 APEL MARYJNY

 

WTOREK 20 LUTY

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ

GODZ.13.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY ZESPOŁU SZKÓŁ w Ozimku.(OD 12.30 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.16.30 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA DZIECI(OD 16.00 OKAZJA DO Spowiedzi)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIETA Z NAUKA OGÓLNĄ

GODZ.19.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET

GODZ.20.00 MSZA SWIETA Z NAUKA DLA MŁODZIEZY KLAS SIÓDMYCH Gimnazjum i WZWYŻ.(od 19.30 okazja do Spowiedzi)

 

ŚRODA 21 LUTY-ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

GODZ.8.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM.

GODZ.16.30 MSZA SWIETA Z UDZIAŁEM DZIECI.(DO KL.6 WŁACZNIE)

GODZ.18.00 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ ODPUSTEM I SPECJALNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM

 

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:

PÓL GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ. ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEZY DODATKOWO JAK WYŻEJ PODANO

 

KOLEKTA W ŚRODĘ PRZEZNACZONA NA DZIEŁO

PROWADZONE PRZEZ KS. REKOLEKCJONISTĘ.

____________________________________________________________________________________________________________________

Plan kolędy 2017/2018

PLAN KOLĘDY 2017/2018

ŚRODA 27.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona prawa

2.UL.POWSTAŃCÓW ŚL.-od Ozimka , strona lewa

3. UL.DANYSZA,DYLAKOWSKA I POWST. ŚL. od końca.

4. UL.LEŚNA I OZIMSKA oraz Ozimek ul.Powst Ślaskich numery parzyste

CZWARTEK 28.12-GODZ.14.30-ANTONIÓW

1.UL.RZECZNA-od Państwa Golec i osiedle domków jednorodzinnych.

2.OSIEDLE DOMKÓW JEDNORODZINNYCH-od Państwa Dota przy ul.Jasminowej.

3.OZIMEK –UL.Dzierzona numery nieparzyste od początku

4.OZIMEK-UL. Dzierzona numery parzyste od poczatku i nieparzyste od konca.

PIATEK 29.12-GODZ. 14.30

1.UL.Lipowa-numery parzyste od początku.

2.UL.Lipowa –numery nieparzyste od początku

3.UL.Lipowa-numery nieparzyste od końc

4.UL.OPOLSKA od początku

SOBOTA 30.12-GODZ.14.30

1.UL.Powstanców 1 ,3 i 11

2.ulPowstanców 5

3.UL.POWSTAŃCÓW Śl.-numery 13 i 15

WTOREK-2.01.-GODZ.15.00

1. UL.ks. Kałuzy nr 2 od początku

2.UL.ks Kałuży nr 1 i 3 od początku

3. UL.ks Kałuzy nr 5, 9 i 11 od początku

4.UL.ks Kałuzy nr 7 od początku

SRODA 3.01- GODZ.15.00

1.UL.ks Kałuzy nr 19,21 i 23.od początku

2.UL.ks Kałuży NR 25 od początku

3.UL.ks Kałuży NR 27 od początku

4.UL.XXLecia od poczatku

CZWARTEK 4.01-GODZ.15.00

1.UL.PLAC WOLNOŚCI nr 2 od początku

2. UL.PLAC WOLNOŚCI,nr 4 od początku

3. Ul.PLAC WOLNOŚCI nr 6

4.DOMKI JEDNORODZINNE od ul. Krótkiej

PIĄTEK 5.01. GODZ.15.00

1.UL.MICKIEWICZA od poczatku

2. UL.Czestochowska od poczatku

SOBOTA 6.01-GODZ.14.30

1.UL8MARCA 1

2.UL.8 MARCA 3

3.ul 8 Marca 5

NIEDZIELA 7.01-GODZ.14.30

1.UL8 MARCA 7

2 Dworzec PKP i Brzeziny

PONIEDZIAŁEK 8.01-GODZ.15.00

1.UL.Korczaka 2 i 4

2.UL.cmentarna i Korczaka 6 i 8

3.1 MAJA parzyste

4.1 MAJA nieparzyste

WTOREK 9.01-GODZ.15.00

1. UL.SŁOWACKIEGO 1 B

2. UL SŁOWACKIEGO 3 I 1A

3.UL.SŁOWACKIEGO 4

4 UL.SŁOWACKIEGO 2 i 6

ŚRODA 10.01-GODZ.15.00

1.SŁOWACKIEGO8 I10

2.SŁOWACKIEGO 12

3.SŁOWACKIEGO 14 I 16

4.ul Sikorskiego 1 i 3

CZWARTEK 11.01-GODZ.15.00

1.UL WYZWOLENIA od poczatku

2.UL.WYZWOLENIA od konca

3.UL.Sikorskiego 2 i 5

4.UL Sikorskiego 4 i 7

PIĄTEK 12.01.-GODZ.15.00

1.Sikorskiego 9 i 11 i 13

2Sikorskiego 6 i 15 i 17

3Sikorskiego 19,21,23

4.Sikorskiego 25,27 i 29

SOBOTA 13.01.-GODZ.13.30

1.SIKORSKIEGO 33,35 i 37

2.Sikorskiego 8 od klatki A

3.Lesna domki Bukowa,Debowa,Swierkowa Sosnowa,Jesionowa i Modrzewiowa

NIEDZIELA 14.01-GODZ.14.30

1. UL.Lesna 5 od poczatku

2.UL.Lesna 9 od klatki A

 

KOLEDA DODATKOWA W SOBOTĘ 13 STYCZNIA OD GODZ.13.30

Kolędę dodatkową można zgłosić w zakrystii,jeśli nie można było być w wyznaczonym terminie.

Podsumowanie kolędy i kolekta kolędowa w niedzielę 14 stycznia.

W związku z wczesnymi feriami zimowymi odwiedzać będziemy często więcej rodzin dziennie,aby zdążyć do ferii.Prosimy o cierpliwośc w oczekiwaniu na kapłana i wyrozumiałość ,gdy przyjdzie później niż zazwyczaj.

_______________________________________________________________________________________

Kalendarz liturgiczny

 
Poniedziałek XI tygodnia okresu zwykłego
18 czerwca 2018r.

rok-miłosierdzia

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych

 

FB na stronkę poprawione

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gościmy:

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

DO

WT

skowronek

jacek

WŚK

OGN

SD

OSP ant

CDO

RPO

rybak

SD

FOŻ

naszawiara