Być może jest to pytanie, nad którym nigdy wcześniej się nie zastanawiałeś: Czym jest Ewangelia? Ale prawdopodobnie niewielu wie, czym ona naprawdę jest. Naprawdę jest to miłość Boga do ludzkości, ponieważ Bóg naprawdę i prawdziwie jest miłością. Bóg chce być naszym Ojcem, dlatego modlimy się „Ojcze nasz, któryś jest w niebie”. Być może wiesz, że Ewangelia jest drogą do zbawienia. Naprawdę tak jest. Czytaj dalej, a przekonasz się o tym. Możesz też wysłać wiadomość w każdej chwili, jeśli masz pytania.

W rzeczywistości cała Biblia jest poświęcona tej idei Dobrej Nowiny. Jeśli będziesz uważnie czytał, prawie w każdym wersie i rozdziale możesz znaleźć powiązania, proroctwa, literackie zapowiedzi Jezusa Chrystusa. Chociaż Biblia słynie ze swoich praw i zasad, to w rzeczywistości większość Biblii opowiada o Bogu i o tym, jak kocha On ludzi. Nawet zasady, które w dzisiejszej kulturze wydają się drakońskie, w kulturze sprzed 3500 lat są często uwalniające. Dlatego Biblia jest o miłości i o tej idei, którą teraz nazywamy odkupieniem. Nie oznacza to, że w Biblii nie ma trudnych pytań. Rozwiązywanie wątpliwości i stawianie trudnych pytań sprawia, że jesteśmy mocniejsi w wierze. Jednak celem Biblii jest opowiedzenie nam historii Bożej miłości i Dobrej Nowiny.

W parafii spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. Spotkania prowadzi ks. Adam Jankowski.