„Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was, młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia. Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany” (z Listu apostolskiego Jana Pawła II "Rosarium Virginis Mariae").

Ojciec Święty nazywał Różaniec modlitwą na nasze trudne czasy. Apelował, byśmy właśnie na Różańcu modlili się o pokój i Boże błogosławieństwo dla świata.
O tym, że Różaniec jest potężną bronią, przypomina Matka Boża podczas każdego objawienia: Lourdes, Fatima, Gietrzwałd... W orędziu Maryi skierowanym do ludzkości jak echo powtarzają się słowa: „Odmawiajcie Różaniec!”. Różaniec jest modlitwą dla tych, którzy chcą iść do Boga drogą Maryi.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.15 odprawiana jest Godzina Święta i dokonywana jest wymiana tajemnic różańcowych.

Obowiązki członków Żywego Różańca
1. Zasadniczym obowiązkiem jest zapisanie w Księdze i odmawianie codziennie jednego dziesiątka Różańca.
2. Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
3. Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w procesjach maryjnych.
4. Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła na wzór św. Dominika.
6. Udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modlitwach za spokój jego duszy.

W parafii opiekunem Żywego Różańca jest ks. Proboszcz Marian Demarczyk.