Zadzwoń: +48 774651939    E-mail: info@parafia-ozimek.pl

Znajdź nas :

intencje mszalne

INTENCJE MSZALNE

10 - 17 GRUDNIA 2023 ROKU


NIEDZIELA II ADWENTU – 10.12.

7:30 Za + matkę Waltraudę Elis w 7 rocz. śm.

10:30 Za + mamę Hildegardę Gawlik w rocz. śm., + ojca Antoniego i ++ dziadków Kotysz, Gawlik, Libor i Piosek.


WTOREK – 12.12. – wsp. NMP z Guadalupe

16:30   /RORATE/ Za + Monikę Świerczok w 30 dzień po śm.`


PIĄTEK – 15.12. – dzień powszedni

16:30   /RORATE/ Do B.Op. z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie w Rodzinach Bronek i Bronek-Chawełka oraz za + mamę Jadwigę i + Pawła.


NIEDZIELA III ADWENTU – Gaudete – 17.12.

7:30 Za ++ rodziców Łucję i Wiktora Korzyniec, dziadków Małgorzatę i Bernarda Korzyniec, ++ Agnieszkę i Filipa Joniec oraz ++ z pokrew.

10:30 Do Aniołów Stróżów za dzieci urodzone w grudniu: Paweł Buczek, Tomasz Gawlik, Nico i Natalia Jończyk,Hanna Waloszek i Milena Warwas.

ogloszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś 2 Niedziela Adwentu. Zbiórka do skarbony jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz.16.30.

3. W środę o godz.17.00 w kościele w Nowej Schodni Msza święta za bractwo św. Józefa Rejonu Jełowa.

4. W piątek na Mszy św. szkolnej uroczystość LSO wprowadzenia w posługi oraz odnowienia przyrzeczeń ministranckich. Zapraszamy również rodziców.

5. W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych. Początek o godz.8.00 Chorych można zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.Są jeszcze zaległe Wiadomości Ozimskie. Można nabyć kalendarze seminaryjne jako pomoc Seminarium.cena 7 zł.

7. Można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty.

9. W środę odbyło się przedświąteczne spotkanie Rady Parafialnej. Omówiono ważne zagadnienia funkcjonowania naszej wspólnoty zarówno ze strony duszpasterskiej jak i materialnej. Doceniono, że duszpasterstwo funkcjonuje w niezmienionej postaci, tak jak było wcześniej. Rozmawiano o dokonanych dużych inwestycjach, jak np. położenie kostki wokół kościoła. Zwrócono uwagę na konieczność dokonywania regularnych remontów i tak ostatnio dokonano remontu komina i wszystkiego z tym związanego oraz wieży, co wiązało się z postawieniem rusztowania, koszt wyniósł 20.000. Do tego na starym cmentarzu położono kostkę pod kontener. Koszt 3000, ten koszt rozłożyliśmy na 3 Schodnia Nowa Schodnia i Ozimek. Ja dołożyłem z kasy parafialnej 2 tys na cmentarz i 3 na pozostałe wydatki razem 5 tys. W kasie jest 8 tys., czyli 13, a potrzeba jeszcze 10.00. Prosimy o pomoc. Następna zbiórka będzie w przyszłą niedzielę na ten cel. To na pewno nie koniec inwestycji, ale w przyszłości będziemy używać miary na zamiary. Dlatego można jak to było wcześniej składać również ofiary osobiście do Pani Skarbnik. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.Myślę, że to szafniemy. Hasło brzmi „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” to też wybrzmiało na Radzie, kiedy stwierdzono, że wszystkim w taki czy inny sposób zależy na naszej Wspólnocie. To przełożyło się na bardzo braterskie i świąteczne zakończenie naszego spotkania.