ogloszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza popołudniowa o godz.14.00 z udziałem osób niepełnosprawnych. O godz.16.15 Nabożeństwo Majowe. Kolekta dziś Parafialna. Do skarbony na budujący się kościół w Opolu. Trwa nowenna do Ducha Świętego oraz do św. Andrzeja Boboli dziś o 16.00 i pozostałe dni rano. W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na ołtarze Bożego Ciała.

2. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe: poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę o 17.15, piątek o 17.45. Dzieci zabierają obrazki do kapliczki majowej

3. W poniedziałek zapraszamy do starego kościoła na spotkanie Fatimskie, wraz ze Schodnią i Nową Schodnią.

Program:18.20 śpiewamy pieśni Maryjne,18.50 czytamy intencje Fatimskie, 19.00 Różaniec Fatimski, 19.30 Msza święta z kazaniem i procesją z Figurą wokół kościoła. Zabieramy świece. Kazanie wygłosi ks. Łukasz. Intencje modlitewne można składać do skarbony przy obrazie Maryjnym albo przed w starym kościele. Bóg zapłać za dołączone ofiary. W poniedziałek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.17.15 z Godziną przebłagalną o 15.00.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła. O godz.19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Oratorium.

5. W środę o godz.18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W czwartek o godz.18.00 Msza św. do Bierzmowania z udziałem klas siódmych. Bóg zapłać rodzicom i młodzieży za udział w Mszy św. dziękczynnej za dar Bierzmowania.

7. O godz.16.30 Msza św. szkolna z udziałem dzieci komunijnych i pozostałych klas, szczególnie szóstych.Bóg zapłać dzieciom komunijnym i rodzicom za dosyć liczny udział w miniony piątek. O godz.15.00 Godzina Miłosierdzia. O godz.19.00 spotkanie grupy młodzieżowej  w salce. Zapraszamy młodzież po Bierzmowaniu. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

8. W sobotę przypada rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tego tytułu będą rozprowadzane jak w ubiegłym roku kremówki papieskie pakowane po 2 lub 4 sztuki. Dochód przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dzieci w Góry.

W sobotę spotkania w grupach:

Ministranci i lektorzy o godz.9.00 w kościele

- Nowi kandydaci o 8.00 w kościele

- Marianki o 9.00 w salce.

9. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od 17.00 do 18.00.

10. Kancelaria czynna codziennie rano do godz.8.00 oraz po południu  we wtorek od 15-16.00 i czwartek od godz.15-17.00 (dyżur ks. proboszcz) oraz w sobotę  od godz.11-12.00.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz naszej Gazetki Parafialnej. Są czasopisma dla dzieci Promyki. Można zabrać kolejne zadanie dla Rodzin.

12. Przypominamy o zapisach na czuwanie nocne na Jasnej Górze w piątek 7 czerwca. Zapisy u Pani Jadwigi Bul.

13. Jest planowana w przyszłym roku w lutym pielgrzymka do Meksyku. Więcej informacji w gablotce. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

14. Ks. Kustorz Przemysław Seń zaprasza na odpust ku czci św. Rity w przyszłą niedzielę o 16.00 do Głębinowa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

15. W sobotę na Górze św. Anny pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów Oremus. Początek 16.30 zakończenie 19.30.

16. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Marianna Kot l.78, śp. Gertruda Kotysz l.73, śp. Weronika Piątek l.70, śp. Krystyna Wierna l.70 i śp. ks. Zygmunt Perfecki l.64-Misjonarz Afryki -Togo. Wieczny Odpoczynek…

ANDRZEJ FRASEK, zam.Parafia św. Mikołaja w Szczedrzyku m. Pustków i

MICHALINA SEMKÓW zam.Parafia św. Jana Chrzciciela w Ozimku m.Nowa Schodnia