Rada Parafialna

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Opolskiej organizuje spotkania formacyjne dla członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, które odbędą się w 4. soboty października i listopada. Przypominam, że Statut PRD w art. 16 nakłada na proboszcza obowiązek stałej formacji PRD, a jej członków zobowiązuje m.in. do udziału w spotkaniach formacyjnych organizowanych przez Wydział Duszpasterski. W programie spotkania: Msza św., trzy wykłady, przerwa na skromny lunch (kawa, herbata, ciasto, kanapki lub ciepły posiłek) i nabożeństwo. Spotkanie potrwa ok. 4 godzin. Podczas wykładów radni zostaną zapoznani z nowym programem duszpasterskim Kościoła w Polsce na rok 2023/2024 „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, a ponadto poznają ofertę duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji i spotkają się z przedstawicielami Diecezjalnego Radia Doxa. Nie zabraknie także refleksji bieżących, m.in. na temat reformy administracyjno-terytorialnej w naszej diecezji oraz budzenia u osób świeckich większej odpowiedzialności za parafię.

Spotkana odbędą się:

- w sobotę 7 października o godz. 10.30 w klasztorze Annuntiata w Raciborzu (przy ul. Starowiejskiej 152) dla dekanatów: Branice, Głubczyce, Gościęcin, Kietrz, Łany, Pietrowice Wielkie, Racibórz i Tworków;
- w sobotę 14 października o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi w Opolu (przy ul. Drzymały 1) dla dekanatów: Głogówek, Kamień Śląski, Kędzierzyn, Koźle, Krapkowice, Leśnica, Niemodlin, Opole, Opole-Szczepanowice, Ozimek, Prószków, Siołkowice, Strzelce Opolskie, Ujazd i Zawadzkie;
- w sobotę 4 listopada o godz. 10.30 w parafii NSPJ w Kluczborku (przy ulicy Jana Pawła II 7) dla dekanatów: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Kluczbork, Olesno oraz Zagwiździe;
- w sobotę 18 listopada o godz. 10.30 w Diecezjalnej Szkole Podstawowej i Diecezjalnym Liceum Humanistycznym w Nysie (przy ulicy św. Piotra 1) dla dekanatów: Biała, Głuchołazy, Grodków, Otmuchów, Nysa, Paczków, Prudnik i Skoroszyce.