1128 biskup

Biskup Andrzej Czaja zwrócił się do wiernych z pasterskim słowem. Ordynariusz diecezji opolskiej w nagraniu wideo zwraca uwagę na rozpoczynający się Adwentem nowy rok liturgiczny i zadania wynikające z jego hasła: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. – Chcę moi drodzy, abyście w tych dniach Adwentu – przede wszystkim – zmobilizowali się do tego, aby tego mocnego okresu nie zmarnować w pracy nad sobą. Ma on w nas obudzić czujność i gotowość na spotkanie z Panem. Już w pierwszą niedzielę Adwentu usłyszymy w liturgii zapewnienie św. Pawła o tym, że Bóg jest zawsze wierny – podkreśla bp Andrzej Czaja. Opolski ordynariusz porusza również kwestię renowacji opolskiej katedry oraz stan swojego zdrowia po przeszczepie wątroby, który przeszedł w lipcu.

Słowo pasterskie ks. biskupa Andrzeja Czai - tutaj